Oficjalna strona zespołu Farben Lehre
Niusy

***** Najbliższe koncerty Farben Lehre: 28.09 (czwartek) - WARSZAWA / Potok | 29.09 (piątek) - MALBORK / Makulatura | 30.09 (sobota) - DAMASŁAWEK / GOK | 05.10 (czwartek) - TORUŃ / Lizard King | 06.10 (piątek) - GORZÓW WLKP. / Magnetoffon | 07.10 (sobota) - SŁUBICE / Prowincja | 13.10 (piątek) - KOŚCIERZYNA / Texas Pub | 14.10 (sobota) - OLSZTYN / Kuźnia Społeczna ***** CD, koszulki, torby & plecaki NA ZDROWIE - do nabycia w Sklepiku FL !!! ***** Nowe fotki FARBEN LEHRE w Galeriach !!! *****


NA ZDROWIE Tour 2023

Koszulka SZEREGOWIEC damska

Koszulka GENERACJA męska

 • FARBEN LEHRE - koncertowa jesień 2023 / cz.1

  07.09.23 (czwartek) - LĄDEK-ZDRÓJ / Festiwal
  08.09.23 (piątek) - BĘDZIN / Arenda
  09.09.23 (sobota) - JASŁO / Krushfest
  16.09.23 (sobota) - KRUKLANKI / Motogospoda
  17.09.23 (niedziela) - WOLBROM / Festiwal Jurajski
  22.09.23 (piątek) - PRZYBYSŁAWICE / Dwór...
  23.09.23 (sobota) - PRZEMYŚL / Fort 22
  24.09.23 (niedziela) - KIELCE / Pałacyk Zielińskiego
  28.09.23 (czwartek) - WARSZAWA / Potok
  29.09.23 (piątek) - MALBORK / Makulatura
  30.09.23 (sobota) - DAMASŁAWEK / GOK
  05.10.23 (czwartek) - TORUŃ / Lizard King
  06.10.23 (piątek) - GORZÓW WLKP. / Magnetoffon
  07.10.23 (sobota) - SŁUBICE / Prowincja
  13.10.23 (piątek) - KOŚCIERZYNA / Texas Pub
  14.10.23 (sobota) - OLSZTYN / Kuźnia Społeczna
  20.10.23 (piątek) - KLUCZBORK / Centrum Kultury
  21.10.23 (sobota) - CHORZÓW / Leśniczówka (PRlive)
  22.10.23 (niedziela) - ŁOWICZ / ŁOK
  27.10.23 (piątek) - MIEROSZÓW / Pod Zielonym Kotem
  28.10.23 (sobota) - TRZCIEL / Ramona
  03.11.23 (piątek) - RYBNIK / Pub Spółdzielczy
  04.11.23 (sobota) - KATOWICE / P21
  10.11.23 (piątek) - SKARZYSKO-KAMIENNA / Semafor
  11.11.23 (sobota) - ŁÓDŹ / Przechowalnia
  17.11.23 (sobota) - GRUDZIĄDZ / Akcent
  18.11.23 (sobota) - KOSZALIN / C105
  19.11.23 (niedziela) - ELBLĄG / Mjazzga
  24.11.23 (piątek) - ŻAGAŃ / Elektrownia
  25.11.23 (sobota) - POGORZELA / MGOK

  więcej informacji w dziale KONCERTY (kliknij) • "MANIFEST" - videoclip FARBEN LEHRE

  Przyszła pora na pierwszy teledysk z naszego ostatniego studyjnego albumu Na zdrowie. Na początek kalendarzowego lata (21.06) swoją premierę miał obrazek do finałowej kompozycji, zatytułowanej Manifest. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych utworów zespołu FARBEN LEHRE od wielu lat, zarówno pod względem muzycznym i tekstowym, dlatego właśnie od niego postanowiliśmy zacząć videoclipową odsłonę nowej płyty. Zdjęcia zostały nakręcone w płockich sceneriach, z założenia pozostających w klimacie końca XX wieku, a niestety takich miejsc z dnia na dzień w krajobrazowej przestrzeni pojawia się coraz mniej. Za całość przedsięwzięcia od strony produkcyjnej odpowiadała sprawdzona w boju załoga z Mania Studio, natomiast ten teledysk by nie powstał bez znaczącego wsparcia naszego rodzinnego miasta PŁOCK oraz aktywnego zaangażowania ze strony kierownictwa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Dzieci z tamtejszego chóru najpierw bezbłędnie zaśpiewały refreny tego sztandarowego songu, a później wielu z nich zagrało główne role w videoclipie. Cieszymy się, że Płock po raz kolejny był mocno obecny w "farbenowej" wersji audiowizualnej! Brawo!

  Oglądajcie - Komentujcie - Udostępniajcie & Subskrybujcie nasz oficjalny kanał na YouTube!

  Pamiętajcie, by nie zapominać, że: "jesteśmy głosem generacji XX wieku" i tak pozostanie do końca działalności FARBEN LEHRE!


 • "NA ZDROWIE" - nowa płyta FARBEN LEHRE !!!

  Oficjalne info:

  W 2021 roku płocka formacja FARBEN LEHRE obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia, który promowała kilkoma okazjonalnymi wydawnictwami, a teraz przyszedł czas na kolejny (15) studyjny album, zatytułowany Na zdrowie. Współczesna rzeczywistość stała się dalece nieprzewidywalna, trudna i coraz bardziej skomplikowana. Dzisiaj potrzeba dużo zimnej krwi, cierpliwości, spokoju ducha, odwagi, a przede wszystkim zdrowia, aby ogarnąć to co się dzieje i zaskakuje nas na każdym kroku. Najnowsza płyta chłopaków z Mazowsza z założenia ma spełniać rolę swoistego antidotum i być narzędziem pozytywnego odreagowania złych emocji, nagromadzonych wokół. Jednocześnie staje się dobrą okazją na prosty, szczery i racjonalny komentarz w kontekście czasu bieżącego, który znajduje odzwierciedlenie w większości tekstów. Muzycznie, tradycyjnie – jest żywiołowo, energetycznie, melodyjnie, szybko i do przodu (Kasyno, Na zdrowie lub Straszny film), choć momentami pojawiają się również spokojniejsze fragmenty (Skrzydła, Samo życie”), czyli praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Zwolennicy dotychczasowej, dynamicznej twórczości FARBEN LEHRE nie powinni czuć zawiedzeni, natomiast kilka nowych kompozycji, rozwiązań aranżacyjnych czy pomysłów może być miłym zaskoczeniem dla słuchaczy. Na szczególną uwagę w powyższym kontekście zasługują takie kawałki jak: Szeregowiec, Manifest czy akustyczna odsłona starej, włoskiej pieśni Bella Ciao. Najważniejsze, aby muzyka oraz przekaz poszczególnych utworów wyszły nam wszystkim „na zdrowie” i tego się trzymajmy… Na zdrowie to 13 utworów, stanowiących przemyślaną całość, z których niektóre pojawiły się już tu i ówdzie w obiegu koncertowo-internetowym, m.in. Deja Vu czy Nie zamykaj oczu, inne doczekały się nowej odsłony (Choroba polska, Samo życie), a reszta jest całkowicie premierowa. Oprócz autorskich kompozycji, na płycie pojawiają się również dwa kowery – wspomniana Bella Ciao oraz Dalej, song z repertuaru zaprzyjaźnionej, niemieckiej formacji DRITTE WAHL, jednak z tekstem Wojciecha Wojdy.

  Nowy album FARBEN LEHRE został nagrany w styczniu-lutym 2023 roku, w zaprzyjaźnionym studio Serakos, pod czujnym okiem, tudzież uchem pary realizatorów: Roberta oraz Magdy Srzednickich. Do przedsięwzięcia zespół zaprosił kilku zacnych, „sprawdzonych w boju” gości, m.in. Roberta Gawlińskiego, Piotrka „Gutka” Gutkowskiego czy szalonego skrzypka nie na dachu, Michała Jelonka. Trzeba otwarcie przyznać, że każdy z nich spełnił oczekiwania… Płytę Na zdrowie stworzyła grupa w pełni świadomych i doświadczonych muzyków, co słychać praktycznie w każdym jej fragmencie. To niewątpliwie tego typu pozycja muzyczna, obok której nie da się przejść obojętnie…

  „Razem możemy więcej, unieśmy w górę ręce
  Panie i Panowie – wypijmy za zdrowie!”


  Premiera: 03.03.2023 / Wydawca: Lou & Rocked Boys

  Do góry


  [Strona główna]
  [Historia][Skład][Płyty][Dyskografia][Teksty][Niusy][Koncerty]
  [Galeria][Multimedia][Archiwum prasowe][Linki][Kontakt]


  Copyright © 2001 by Wojciech Wojda www.farbenlehre.plocman.pl