Oficjalna strona zespołu Farben Lehre
Niusy
Najbliższe koncerty FARBEN LEHRE: 22.06 - KĘDZIERZYN KOŹLE (Moc Muzyki) / 22.06 - DOBRODZIEŃ (Fenomen) / 23.06 - ERNESTÓWKA (Giorre Rock & Grill Festiwal) / 24.06 - WROCŁAW (Eleven Bike Fest) *****

Lato 2018 - koncerty

FARBEN LEHRE - bluza FL Czaszka / stójka

FARBEN LEHRE - koszulka Winyl

 • Przed reaktywacją trasy PUNKY REGGAE live zadawaliśmy sobie pytania CZY, PO CO, DLA KOGO, Z KIM, JAK BĘDZIE, etc. Aż w końcu stwierdziliśmy: ROBIMY i niech się stanie to co ma się stać. Teraz już wiemy JAK BYŁO i mamy wewnętrzne przekonanie, że było WARTO. Teraz przyszedl czas powiedzieć po staropolsku: DZIĘKUJEMY !!!.

  - Na pierwszym miejscu podziękowania należą się przede wszystkim PUBLICZNOŚCI - za tak liczne przybycie, aktywną zabawę i magiczną atmosferę, którą na długi czas zapamiętamy. Rzeszów, Skarżysko Kamienna, Warszawa, Łódź (!!!), Pszów, Opole, Katowice (!!!), Kraków, Czechowice-Dziedzice, Wrocław (!!!), Zielona Góra, Poznań, Sulęcin, Bydgoszcz, Olsztyn i Gdynia (!!!) - szczerze dziękujemy. Bezsprzecznie wzmacniacie sens tego co robimy i stajecie się dla nas inspiracją, tudzież motywacją do działania...

  - GUTEK. Od dawna wiemy, że jesteś wyjątkowo zdolnym, miłym, ciepłym i otwartym gościem, zatem zaproszenie Cię było dla nas czymś oczywistym, a wspólne dzielenie sceny prawdziwą przyjemnością i dużym zaszczytem. Do tego przywiozłeś ze sobą zwartą brygadę ambitnych i utalentowanych pasjonatów, co wróży jak najlepiej na przyszłość. Gutek, Janek, Dawid, Młody, Kaprys & DJ Feel-X - szacunek. Będą z Was ludzie Panowie :)

  - the ANALOGS. Znamy się nie tylko "z widzenia", od lat grywamy razem bardzo często, ale - oprócz tego że łączy nas muzyka - przede wszystkim jesteśmy przyjaciółmi i tak jak my możemy liczyć na Was, tak Wy możecie być pewni, że identycznie działa to w drugą stronę. Te wartości aktualnie stały się rzadkością, dlatego tym bardziej należy je szanować i ze wszech miar pielęgnować. Paweł, Kamil, Przemek & Mr Kanister - Salut!

  - BIG CYC. Poznaliśmy się w okolicach 1990 roku, czyli blisko 3 dekady temu, ale ani my, ani Wy od tej pory nic się nie zmieniliśmy - wciąż jesteśmy piękni i młodzi :) Zawsze jednak widywaliśmy się w przelocie, a tym razem w końcu mogliśmy trochę pograć razem, a przy tym wprowadzić sporą porcję wesołości do garderoby, wszak śmiech to zdrowie - bezwzględnie :) Jaca, Skiba, Roman, Dżery, Gadak, Maras, Kasia & ekipa - DoZo :)

  - GOŚCIE, czyli chronologicznie: Sabała Bacała, Radioaktywny Świat, Raggabarabanda, Konkubent, Mateo Colon, Pajujo, Diversity, Rastafajrant, Żółta Febra & SIQ. Mieliście bardzo trudną, by nie powiedzieć niewdzięczną rolę grania na samym początku, jednak każdy z Was - bez wyjątku - stanął na wysokości zadania, a w tym leży sedno sprawy. Bowiem nieważne jak kto zaczyna - istotne jest jak kończy :) Zapewne jeszcze nie raz spotkamy się na koncertowym szlaku !!!

  - FANPAGE. Honorata, Agatka, Kris, Eve & co. Zawsze należy doceniać ludzi, których cechuje miłość do muzyki, pasja, lojalność i bezinteresowność. Bez Was ta trasa straciłaby cały oręż promocyjno-informacyjny, a bez tego z kolei moglibyśmy tego ciężaru nie dźwignąć. Sprawdziliście się na tym froncie, zatem teraz wakacje, a pod koniec roku znowu ruszamy z pozytywną energią w kolejną przygodę pod szyldem PUNKY REGGAE live. THX.

  - KLUBY. Pod Palmą (Rzeszów), Semafor (Skarżysko), Hybrydy (Wwa), ŁDK (Łódź), MOK (Pszów), NCPP (Opole), Mega-Club (Katowice), Żaczek (Kraków), Chacharnia (Czechowice-Dziedzice), Stary Klasztor (Wrocław), Kawon (Zielona Góra), U Bazyla (Poznań), U Bulka (Sulęcin), Estrada (Bydgoszcz), Nowy Andergrant (Olsztyn) oraz Ucho (Gdynia). Dziękujemy za gościnę, profesjonalizm, wyrozumiałość. Było tak miło, że już teraz zapowiadamy się z następną wizytą, wkrótce :)

  P.S. Z przyczyn obiektywnych sobie nie dziękujemy, ale na pewno (w imieniu wszystkich zespołów) słowa wielkiego uznania za cierpliwość, ogarnięcie i pełen profesjonalizm należą się Piterowi "Peterborough" Gorczyńskiemu, który czuwał nad techniką podczas całej trasy - lepiej się tego zrobić nie dało. Szacunek.

  PUNKY REGGAE live 2018 to już historia, ale życie toczy się dalej, zatem do następnego razu... PRAWDA MUZYKA SZACUNEK - tego się trzymajmy !!!

  Do góry


 • Kultowa trasa PUNKY REGGAE live powraca na wiosnę 2018 !!! Koszulka PRlive już dostępna w SKLEPIKU / kliknij tutaj

  Z wyjątkową przyjemnością informujemy, że po kilku latach przerwy na krajową mapę koncertową powraca kultowa trasa PUNKY REGGAE live. Tym razem odwiedzimy łącznie 16 klubów w całej Polsce, w okresie od połowy lutego do drugiej połowy kwietnia 2018. W rolach głównych wystąpią: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia) oraz, znany z Indios Bravos, GUTEK w swoim projekcie solowym (wraz z zespołem). Pozostali dwaj wykonawcy: the ANALOGS i BIG CYC zagrają równo po połowie trasy (8 miast). Na każdym koncercie, oprócz trzech głównych kapel, na scenie pojawi się czwarta w charakterze gościa/supportu… Z założenia wszystkie imprezy będą rozpoczynały się o godzinie 18:00, choć mogą zdarzyć się pojedyncze wyjątki.

  Geneza PUNKY REGGAE live sięga 2004 roku, kiedy na jednej scenie spotkały się trzy formacje FARBEN LEHRE, HABAKUK oraz PROLETARYAT. Przez wszystkie dotychczasowe edycje, w latach 2004-2013 przewinęło się wiele szacownych ekip z krajowego podwórka muzycznego, m.in. AKURAT, KONIEC ŚWIATA, HAPPYSAD, TABU, HURT, THE BILL, LENIWIEC czy ZABILI MI ŻÓŁWIA, a sporadycznie pojawiły się również takie formacje jak KSU, ENEJ, HUNTER, ACID DRINKERS czy JELONEK.

  Najważniejsza idea przyświecająca PUNKY REGGAE live, którą w jednym ze swoich utworów rzucił niegdyś BOB MARLEY, polega na zamazywaniu sztucznych podziałów, wzajmnym szacunku między artystami i ich pozytywnych relacjach z przybywającą na koncerty publicznością. Jednym słowem MUZYKA powinna łączyć, a nie dzielić, natomiast sama trasa ma charakter otwarty na różne gatunki, jednak bez popadania w irracjonalne skrajności. PRAWDA, MUZYKA, SZACUNEK czyli PUNKY REGGAE live już niebawem powraca na scenę...

  Koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę trasy na FB: PRlive - kliknij

  Pełna rozpiska wiosennej trasy FARBEN LEHRE (zielone - PRlive / żółte - FL):

  02/02/18 - KOŚCIERZYNA, Exodus / + One Future
  03/02/18 - CHOJNICE, Pub Wlad / + One Future
  04/02/18 - PSZCZÓŁKI, Bar Słoneczny / + Podeszfa
  09/02/18 - SANDOMIERZ, Lapidarium / + the pajx
  10/02/18 - PRZEMYŚL, Fort XXII / + the pajx
  11/02/18 - TARNÓW, Przepraszam / + the pajx
  16/02/18 - RZESZÓW, Pod Palmą / + Gutek, the Analogs, Sabała Bacała
  17/02/18 - SKARŻYSKO KAMIENNA, Semafor / + Gutek, Analogs, Radioaktywny Świat
  18/02/18 - WARSZAWA, Hybrydy / + Gutek, the Analogs, Raggabarabanda
  23/02/18 - ŁÓDŹ, Łódzki Dom Kultury / + Gutek, Big Cyc, Konkubent
  24/02/18 - PSZÓW, MOK / + Gutek, Big Cyc, Mateo Colon
  02/03/18 - BARTOSZYCE, BDK / + Gabinet Looster
  03/03/18 - IŁAWA, Iowa Music Bar / + Draże
  04/03/18 - SZCZYTNO, Agaton / + The Dmoks
  09/03/18 - OPOLE, NCPP / + Gutek, the Analogs, Pajujo
  10/03/18 - KATOWICE, Mega-Club / + Gutek, the Analogs, Diversity
  16/03/18 - KALISZ, Urwany Film / + Reszta pokolenia
  17/03/18 - CHEŁMNO, Rock'N'Roll Bar / + Reszta pokolenia
  18/03/18 - POMIECHÓWEK, Magnolia / + Raggabarabanda, Legendarne Zdready
  22/03/18 - KRAKÓW, Żaczek / + Gutek, the Analogs, SIQ
  23/03/18 - CZECHOWICE-DZIEDZICE, Chacharnia / + Gutek, Big Cyc, Rastafajrant
  24/03/18 - WROCŁAW, Stary Klasztor / + Gutek, Big Cyc, SIQ
  25/03/18 - ZIELONA GÓRA, Kawon / + Gutek, Big Cyc, SIQ
  06/04/18 - LESZNO, Zakład / + Żółta Febra
  07/04/18 - MIEROSZÓW, Pod Zielonym Kotem / + Sufit
  08/04/18 - LUBIN, Ave Cezar / + Żółta Febra
  13/04/18 - POZNAŃ, U Bazyla / + Gutek, the Analogs, SIQ
  14/04/18 - SULĘCIN, U Bulka / + Gutek, the Analogs, support
  15/04/18 - KOSZALIN, CK 105 / + the Analogs, ETA
  20/04/18 - BYDGOSZCZ, Estrada / + Gutek, Big Cyc, SIQ
  21/04/18 - OLSZTYN, Andergrant / + Gutek, Big Cyc, SIQ
  22/04/18 - GDYNIA, Ucho / + Gutek, Big Cyc, SIQ

  Do góry


 • UWAGA !!!
  Najnowszy videoclip FARBEN LEHRE - Femina (wersja akustyczna) - już dostępny: TUTAJ.
  Dla zainteresowanych - polecamy obejrzenie materiału Making-Of prosto z planu. Zdjęcia kręciliśmy pod Koluszkami, wraz z zaprzyjaźnioną ekipą Mania Studio. Trochę obrazków od kuchni, od strony zaplecza zawsze warto oblookać, chociażby w celach stricte poznawczych :)

  FARBEN LEHRE + GUTEK + MARIUSZ KUMALA oraz tytułowa Femina czyli AGATKA WOJDA - Premiera: piątek, 29.09.2017

  OGLĄDAJ, SŁUCHAJ, UDOSTĘPNIAJ I CIESZ SIĘ MUZYKĄ !!!

  Videoclip FEMINA: KLIKNIJ
  Making-Of FEMINA: KLIKNIJ
  Subskrybuj nasz kanał na YT: KLIKNIJ  GIG POLSKA - Koncerty

 • INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH !!!

  Jak by ktoś chciał sobie ustawić kawałki jako oczekiwanie na połączenie - poniżej ściągawka: co gdzie trzeba wysłać.

  - Ustaw utwór TYTUŁ zamiast sygnału oczekiwania na połączenie.
  - Wyślij ALIAS na numer 80833 (0 zł)
  Abonament miesięczny:
  Play – 2,00 pln / Plus – 2,02 pln / T-Mobile – 4,99 pln / Orange – 4,00 pln
  reg. halodzwonek.pl

  szczegóły co do utworów i kodów ALIAS do wysłaniu znajdziesz - TUTAJ

  Do góry

  [Strona główna]
  [Historia][Skład][Płyty][Dyskografia][Teksty][Niusy][Koncerty]
  [Galeria][Multimedia][Forum][Archiwum prasowe][Linki][Kontakt]


  Copyright © 2001 by Wojciech Wojda www.farbenlehre.plocman.pl